Хрест натільний Господь Вседержитель. Ангел охоронець

Хрест з образами Господа Вседержителя і Ангела Хоронителя повторює форму древніх хрестів, поширених на півночі з кінця XIII століття. Проста лаконічна форма поєднує в собі два символу Бога: хрест і коло. Хрест знаменує Ісуса Христа, Бога, який втілився і був розп’ятий за гріхи людей, коло – Бога сущого на небесах, безпочаткового і нескінченного. Часто такі хрести називають «кельтськими» або «новгородськими», так як хрести подібної форми були принесені в стародавні часи кельтами, задовго до російських прийняли християнство. Найдавніший зі збережених «круглих» хрестів знаходиться в Ірландії. Він був створений в VIII столітті, через чотири століття після хрещення ірландців св. Патріком, і називається хрестом святого Іони. Найдавніший російський хрест такої форми був знайдений в новгородській землі, в селі Боровичі.

На лицьовій стороні хреста зображений Господь Вседержитель, Якому поклоняються Божа Матір, Іоанн Предтеча, Хреститель Господній, архангели Михаїл і Гавриїл. Богородиця та Іван Предтеча – «вище всіх ангелів та архангелів» і знаходяться ближче всіх до Бога. Їх ікони поміщені зліва і праворуч від ікони Христа. Образи архангелів – вгорі і внизу, як би слідують за ними. За Богородицею за традицією знаходиться Архангел Михаїл (внизу), за Іоанном Предтечею – Гавриїл (вгорі). Руки всіх святих звернені до Бога в благально жесті. Така композиція називається «деисус», тобто «моління». Поміщений на натільний хрест деисус символізує образ молитви святих на Небесах за людину, яка носить цей хрест. «Панове співайте і прославляйте повіки», – написано по колу. Це урочисте славослів’я Богу з книги пророка Даниїла (Дан. 3: 52-90) висловлює силу любові творіння до свого Творця, радість від Його близькості.

На звороті хреста в центрі зображена ікона Ангела Хоронителя. Ангел Хранитель дається Богом при Хрещенні і все життя дбає про людину: береже від диявольського підступу і намагається захистити від раптової смерті, щоб людина не померла без покаяння на радість бісам. Ангел захищає душу від безперестанних нападів духів злоби і після смерті стає її провідником у потойбічному світі. На натільний хрест образ Ангела Хоронителя поміщається для того, щоб людина завжди пам’ятав про нього, любив його і молився йому. Слова молитви написані навколо: «Святий Ангеле Хранителю, моли Бога за мене!»

Допомагають людині в духовній боротьбі і Божі святі. Двоє з них, святитель Миколай Чудотворець (зліва) і преподобний Сергій Радонезький, зображені на хресті.

Свт. Микола, єпископ міста Мири в Малій Азії († 342), відзначається в Росії більше всіх угодників. За життя святий приборкував шторми, зціляв хворих, пророкував майбутнє і не раз був за сотні кілометрів потребують його допомоги. Він невпинно дбав про духовне виховання врученою йому Богом пастви, молитовно підтримував, допомагав, рятував, здійснюючи при цьому великі діла милосердя. Він міг під час страти зупинити руку ката, жебракові батькові підкинути золото на весілля дочок, зцілити молитвою вмираючого (пам. 22 травня і 19 грудня).

Поруч з ним на хресті належить прп. Сергій Радонезький († +1422). Цей святий почав свій шлях до Бога відлюдником недалеко від Москви в дрімучих Радонежських лісах. Заснований ним монастир став духовним центром Русі, звідки великий старець проповідував заповідь любові як основу Церковної єдності і цілісності світу. Він говорив, що земна Церква влаштована Богом за образом Його Самого: як Пресвята Трійця з’єднується в Одиницю досконалої Божественною любов’ю, так і люди на землі повинні жити в любові як одна людина. Але така любов не може народитися одним тільки людським серцем, вона запалюється Богом, а значить, в Церкві (пам. 8 жовтня і 18 липня).

Натільний хрест – міцна захист людини в світі, повному зла і неправди, і священний знак даного в Хрещенні обітниці Богу: жити по заповіді любові. «Якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за Мною», – говорить Господь (Мф. 16, 24). Хрест – це і велике зброю людини в духовній боротьбі, тому «ні на одну годину, ні на хвилину не будемо, християни, залишати його, – каже прп. Єфрем Сирин († 373), – всюди носячи із собою, і без нього не станемо робити нічого. Але спимо, встаємо чи, працюємо, їмо, п’ємо, йдемо в дорогу, плаваємо по морю, переходимо річки, – всі члени свої будемо прикрашати Животворящим Хрестом».
образ Господа Вседержителя
образ Ангела Хоронителя
Найкраща проба срібла для цінної та якісної прикраси вважається 925. Такий сплав володіє благородним білим відтінком і міцністю. Саме дана проба продається в спеціалізованих магазинах, на них є сертифікати якості.


1998-2022 © КЮЗ ЮвелірЕліт  +38 (099) 079-10-60info@juvelirelit.com.ua
Цены и стоимость ювелирных изделий, указанные на сайте - действуют только для интернет-магазина "ЮвелирЭлит".
Наложенный платёж. Доставка украшений осуществляется "Новой Почтой" во все города и сёла Украины

Продажи временно приостановлены Відхилити

Мы используем файлы cookie для лучшего представления нашего сайта
Принять
Отказаться
Используем файлы cookie