русский язык   українська мова

Обручки золоті

Обручки весільні золоті, продаж безпосередньо від виробника КЮЗ ЮвелірЕліт.

Відображаються усі з 21 результату

Обручка – каблучка з дорогоцінного металу, яке носять на безіменному пальці правої чи лівої руки (по-різному в різних країнах). Обручка символізує шлюбні узи: подружжя носять його як знак вірності один одному. У стародавні часи в якості обручок використовувалися монети. Традиційна обручка – гладка золота каблучка. Вона може бути прикрашена дрібними діамантами або іншими, некольоровими, каменями.

Історія весільних обручок
У різних джерелах по-різному описується виникнення традиції обручок. Деякі автори вважають, що традиція починає свою історію в Стародавньому Єгипті, інші – в Стародавній Греції.

Давньогрецький письменник Плутарх, посилаючись на твір Апіона «Про Єгипті», дає цікаву історичну довідку про те, чому обручки прийнято носити на безіменному пальці: «Згідно з переказами, стародавні греки носили весільну обручку на найближчому до мізинця пальці лівої руки. Такий же звичай, як передають, був і у римлян. Причина цього … та, що при розтині і розтині людських тіл за прийнятим в Єгипті звичаєм (греки називають це анатомією) було знайдено, що від одного цього пальця відходить і досягає серця якийсь найтонший нерв, тому і було визнано доречним почитати такою прикрасою цей палець, як найближчим чином причетний до першості в тілі серця ».

Традиція обмінюватися обручками йде своїм корінням в ті далекі часи, коли щасливі молодята в знак любові і відданості дарували один одному символічні обручки, сплетені з пеньки або очерету. Вони-то і стали прообразом сучасних обручок. Пізніше в Стародавньому Римі з’явився звичай, за яким наречений, в знак прийняття на себе зобов’язань за майбутню дружину, під час обряду заручин дарував металеву обручку батькам нареченої.

В наші дні обручку не втратило свого первісного значення. Його кругла форма, яка не має початку і кінця, символізує безкінечність і вічну любов, а благородний метал, з якого традиційно виготовляють обручки, є символом чистоти і непорочності. А ось зовнішній вигляд обручок за свою багатовікову історію зазнав ряд змін. І якщо спочатку обручки були гранично простими і не мали будь-яких прикрас, то в наш час все більше молодих пар вибирають для весільного ритуалу ексклюзивні обручки, в дизайні яких присутні і розсипи дорогоцінних каменів, і вишукані поєднання благородних металів. Як правило, це каблучки з золота, хоча останнім часом це не є постулатом. Сучасна молодь все частіше вибирає обручки з титану, карбіду вольфраму і навіть кераміки.

Спочатку існувало два окремих поняття – «обручки» та «весільне» каблучки. Перше – наречений підносив нареченій під час церковного обряду заручення після заручин, надягалось воно на безіменний палець правої руки. Ця каблучка підтверджувала намір обох одружитися, за умови, звичайно, що наречена його приймає. Якщо молода людина, роблячи дівчині пропозицію, підносив обручку, вона повинна була або в знак згоди прийняти його, або як знак відмови від заміжжя відкинути. Перед весіллям або вінчанням, до зустрічі з нареченим, наречена знімала обручку, а під час весілля або вінчання наречений одягав нареченій на руку друге – весільна обручка, вже поверх якого надягалось обручку. У сучасному світі поняття «обручка» та «весільна» каблучка стали практично синонімами (деякі пояснюють це тим, що в 1755 році Святіший Синод з’єднав заручини (заручення) з вінчанням) і майбутнє подружжя стали обмінюватися каблучками тільки в день весілля або вінчання.

Носіння весільних обручок
Традиційно обручку носять на безіменному пальці.

У православних християн прийнято під час шлюбу носити обручку на безіменному пальці правої руки, також на правій руці обручки носять в країнах Центрально-Східної Європи, католики в Австрії, а також, зокрема, в Білорусі, Росії, Україні, Казахстані, Сербії, Польщі, Грузії, Чилі, Норвегії, Німеччини, Австрії, Греції, Іспанії, Індії, Венесуелі і ін.

При цьому після розлучення обручку розірваного шлюбу носять на лівій руці.

На лівій руці обручки під час шлюбу носять в таких країнах як: Австралія, Туреччина, Азербайджан, Вірменія, Куба, Бразилія, Франція, Ірландія, Канада, Мексика, Словенія, Хорватія, Швеція, США, Великобританія, Італія, Японія, Корея, Сирія.

За єврейським традиціям нареченій надягають обручку на вказівний палець. У давнину також існував звичай носіння обручки на вказівному пальці.

Прикмети і звичаї, пов'язані з обручками
У євреїв обручка з’явилася на зміну звичаю вручати нареченій монетку в якості підтвердження серйозності своїх намірів.

В езотеричних колах існує думка, що весільна каблучка є обмежувачами енерготоков прохідних в кистях рук. Від безіменного пальця відходить прямий енерготок до серця. Одягаючи на безіменний палець обручку-обмежувач прирівняний до конкретної людини (чому коханий і надягає в момент заручиня обручку на палець – дає каблучки свій просторовий індекс), він закриває серце обранця(ці) від інших серцевих пристрастей. Таким чином обряд заручення – це спроба захистити “доленьку” від інших відносин.


     

1998-2021 © КЮЗ ЮвелірЕліт інформація на сайті не є публічною офертою