Що таке Ебен? Ебенове дерево

Ебенове дерево належить до роду Хурма (так-так, та сама, яку ми вживаємо в їжу). Виростає Ебен в тропіках, основними місцями зростання є країни Африки, Південно-Східної Азії, а також Індія.

У світі існує безліч сортів цього дерева, якісь цінуються більше, якісь менше, в залежності від породи, кольору і поширеності. Так деякі сорти занесені до Червоної книги. З давніх-давен ебенове дерево і вироби з нього дуже цінуються на світовому ринку, тому і видобуток ведеться досить інтенсивно. А росте дерево дуже повільно …
Ебенове дерево
Дорожнеча ебена обумовлена ​​тим, що 2/3 стовбура дерева йде в покидьки, і тільки лише ядро ​​годиться для подальшої обробки. А заготовити Ебен ще те завдання: чорне дерево дуже погано піддається просушування. За 2-3 роки до вирубки на ньому роблять насічки, таким чином, зупиняється ріст рослини. Так починається процес сушіння, тому що якщо сушити дерево відразу після зрубу, властивості ебена губляться.
Цікаво, але ще в Стародавній Персії дуже цінувалася ця деревина, данина від ефіопів перси брали Ебен.

В мода на вироби з чорного дерева прийшла в XVII столітті з Європи. Тоді вважалося, що меблі або статуетки з ебена могли дозволити собі лише заможні люди, і кожен намагався придбати собі якусь дивовижну річ. Дуже популярні були музичні інструменти (особливо скрипки і флейти) з ебена, вони довго служили і не втрачали вигляду.

За що ж так полюбилося це дерево?
Якщо запитати у людей, яке дерево міцне, багато, швидше за все, назвуть дуб (а він дійсно дуже міцний). Так ось Ебен міцніше дуба в 2 рази! За своїми властивостями ебенове дерево схоже на метал, воно, до речі, навіть тоне у воді і відштовхує її, а не вбирає, як інші породи дерева. Через таку високої щільності Ебен не чіпають ніякі комахи, а ще через щільність ебенове дерево можна відполірувати до такої міри, що на матеріалі виявиться практично дзеркальна поверхня. Це властивість дуже актуально для ювелірних виробів, адже тоді заготовки не потрібно покривати ніякими лаками, що робить вироби гіпоалергенними.

В нашій колекції представлено чоловічий і жіночий хрест з чорного дерева. Незвичайне поєднання різних матеріалів: дерева і золота, робить вироби яскравими і оригінальними.

Чорне дерево, що має характерний, яскравий окрас, об’єднує кілька порід, поширених в африканських і азіатських країнах. Найбільшу цінність для практиків представляють рослини, вирощені на південному континенті. З давніх-давен вважалося, що древко зброї, зроблене з ебенової породи, здатне знищити навіть демона. Завдяки магічним властивостям фігурка або оберіг, виготовлений з дерева, вбереже оселю і власника від агресивних потойбічних сутностей, ворогів і заздрісників. Чи впорається ебенова порода і з енергетичними вампірами. Особливо ефективна буде статуетка у вигляді тотемного тварини. За повір’ями африканських шаманів, в фігурку з ебенового дерева відразу вселяються духи-захисники, а тому, якщо дбайливо ставитися до оберегу, він буде виручати в найважчих ситуаціях.

Прикраси з магічною деревини обдаровують власника спритністю, силою, хоробрістю і здатністю стійко витримувати труднощі. Чорне деревце має здатність накопичувати енергію, тому носіння талісмана не забере сили власника, а, навпаки, подарує їх. Магічні амулети, збережені в шкатулці з ебенової деревини, швидко відновляться, а ще будуть приховані від інших чаклунів і відьом. Їжа ж, з’їдена з дерев’яного посуду, принесе тільки благо і не зашкодить здоров’ю. Унікальні властивості дерева нейтралізують навіть отрути і токсини. Дівчатам практики рекомендують вмиватися водою, настояної на ебенового дереві або трісці, щоб зберегти молодість і підтримати красу.


1998-2022 © КЮЗ ЮвелірЕліт  +38 (099) 079-10-60info@juvelirelit.com.ua
Цены и стоимость ювелирных изделий, указанные на сайте - действуют только для интернет-магазина "ЮвелирЭлит".
Наложенный платёж. Доставка украшений осуществляется "Новой Почтой" во все города и сёла Украины

Продажи временно приостановлены Відхилити

Мы используем файлы cookie для лучшего представления нашего сайта
Принять
Отказаться
Используем файлы cookie